Čí je to deník?

Chtěli jste někdy nakouknout do života psychologa? Zajímá vás, jak smýšlí o své práci, jaké má asi vztahy, co tak ve svém volném čase dělá? A jak se mu asi žije? Tenhle deník je vám otevřený.

Původně jsem blog založila jako profesní prostor pro psaní odborných článků pro laickou veřejnost, nakonec se to ale celé nějak zvrtlo, zamilovala jsem se do blogování a nadchla mě možnost sdílet s vámi svoje osobní i pracovní myšlenky, svůj životní styl, své zdroje inspirace a radosti. Vy mi naoplátku dodáváte kuráž a chuť do tvoření a práce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jsem psychoterapeutka Přístupu zaměřeného na člověka (PCA – podle C. Rogerse) s vlastní praxí v Brně (www.kouzloterapie.cz). Pracuji mnoho let na linkách důvěry a vedla jsem arteterapeutické a relaxační skupiny na psychiatrických klinikách. Vystudovala jsem Psychologii (FF UK) a Psychoterapeutická studia (FSS MU), odkud čerpám zdroje a podněty pro své články.

Baví mě žít život z okamžiku na okamžik a nic jiného mi vlastně ani nezbývá, protože neumím plánovat. Líbí se mi nechat se unášet intuicí, inspirací, emocemi a náhodami, abych se pak za tím vším mohla ohlédnout a spatřit jiskřičku naděje, že to přeci jen všechno nějak dává smysl. Ráda osciluju mezi intelektuálním bádáním v odborných psychologických zdrojích a povrchností, když si užívám rozhovory a vlogy o líčení a módě. Miluju svoji rodinu, své přátele a svou labradorku Abi. Jsem nadšená když se povede perfektně našlehaná pěna v cappuccinu, když se můžu projít přírodou, kde nejsou slyšet auta, když si zalezu do vany obklopená svíčkami nebo když dostanu nový komentář na svém blogu… a baví mě, že mě baví radovat se z maličkostí a občas se od srdce zasmát sama sobě.