Se sebou

Za oknem sněží. Jsem sama, je skoro tma, potichu hraje jazz. A je mi moc dobře. Polknu. Jo, je mi moc dobře! Pousměju se. Je tak nádherné mít se prostě dobře…

20181009111909

S létem je pryč čas, kdy jsem byla pořád venku, žila dlouho do noci, ideálně obklopena spoustou lidí. Poslední dny se usmívám, když jdu z práce odpoledne domů a už je skoro tma. Baví mě, že mám pocit, jako by byl už večer a ta nejrozumnější a nejlákavější aktivita je prostě si doma hovět a odpočívat. Přišlo období, které nám lidem odjakživa přinášelo odpočinek po letní vydatné práci. Sychravé počasí nás ponouká být doma, zachumlaní a v klidu. Méně světla pak nevydávat se tolik a spíš síly šetřit. Město tepe pomaleji a tišeji. A i když hraje sametový jazz, stejně člověk konečně zase po době slyší svoje myšlenky. Jsme sami se sebou.

Beru tenhle podzim a zimu jako období, kdy se o sebe chci starat, rozmazlovat se, chránit se. Když se nad tím zamyslíte, tenhle čas je přímo ideální k tomu být na sebe hodní a laskaví. Rozhodla jsem se každý večer o samotě pojmout jako čas pro sebe a dopřát si masku, zahřát se vínem, užít si filmy a knížky, na které jsem měla v létě pocit, že by byl hřích plýtvat časem, kdy bylo venku tak krásně. Každé jídlo brát jako posilující a výživný zázrak. Každé obmotání šály a navléknutí tlustých ponožek prožít jako malý rituál sebepéče. Každou žárovku světel vidět jako jiskru… no, to už přeháním! Ale zkrátka tohle období přijmout jako cenný čas, kdy se můžu v pohodlí a pod rouškou přítmí zajímat sama o sebe a být sama pro sebe nejdůležitější.

A tak jsem zase tady na blogu a v hlavě se mi zas honí spousta projektů. Venku sněží a město utichlo, a vnitřní hlas zase začíná s rozpačitým zakašláním mluvit. A já jsem uvnitř rozechvělá, trochu snad zimou, trochu tím Baileys v latte, ale nejvíc snad tím, co zase nového přichází.

2 Comments

  1. Kopretina

    Milá Anet,
    neumím slovy vyjádřit jak moc jsem jásala, že jste opět napsala článek. Myslela jsem, že už jste s blogováním skončila. Jsem moc ráda, že jsem se mýlila.
    Moc Vás zdravím. Přeji hodně štěstí a hezky podzim a moc se těším na další články. Mějte se hezky:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *