O těšení se

Tenhle předvánoční čas si uvědomuju ten obrovský a osvobozující rozdíl mezi tím, když se těšíte na něco, a tím, jaké to je těšit se z něčeho.

fotila @photo_byblanchett
fotila @photo_byblanchett

Mám tohle období strašně ráda. Americké vánoční písničky (obzvláště ty swingové) mi zvednou náladu spolehlivě, s Mariah Carey se mi zvedá srdeční puls štěstím a při poslechu vánočních Boney M jsem pak už v naprosté dětské extázi. Brno se navíc spolehlivě každý rok mění v zimní pohádku. A já můžu přemýšlet nad tím, co by potěšilo moje blízké nebo třeba i mě.

Vždycky jsem se těšila na Vánoce. Přála jsem si být s partnerem a psem, kolem jen klid, pohoda, hudba, něha a smích. Vyšlo to z těch mnoha let vlastně jen jednou a ten okamžik stejně nebyl takový, jaký jsem si ho vybájila. Minulý rok jsem pak nesla docela těžce, že nejenže s přítelem nebudu, ale že dokonce ani žádného nemám.

Konečně jsem z toho dětského umanutého těšení se na to „až“ trochu vyrostla. Letos se dívám kolem sebe s očima dokořán. Uvědomuju si, jak je ve městě krásně. Všechny barvy a světla, kluziště na kterém jsem minulou zimu zažila jeden z nejnádhernějších momentů, nebo kolo, které láká moji představivost, kdo by mě na něj mohl vzít. Vnímám, jak se kamarádi těší na Štědré večery se svými partnery a rodinami. A já si uvědomuju, jak obrovské štěstí mám, že můžu být na Vánoce se svou rodinou. S mámou a tátou, kteří mě pořád umí překvapovat v lepším a lepším. Že jsme všichni zdraví a máme se rádi a jsme si vzácní. A tentokrát bych to nevyměnila za žádného partnera na světě. Jsem šťastná z toho, jak to je.

Tak se těším. Ani ne tolik na ty opravdové Vánoce. Spíš mě těší tenhle krásný předvánoční čas, kdy se můžu celá tetelit, hřeje mě ten skvělý pocit, že je všechno v pořádku, a můžu si přát… to je totiž často mnohem hezčí, než když se pak ta přání třeba doopravdy splní.

 

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *