Moje nové radosti z kosmetiky

Kosmetika mě baví, to už víte. Ty momenty, kdy se v klidu líčím před zrcadlem, když během dne vytahuju z kabelky svůj oblíbený produkt anebo večer, když si natírám svůj milovaný noční krém, ty chvíle prostě zbožňuju. Co mi v posledních týdnech dělalo největší radost? Představuju vám své nové kosmetické miláčky a možná i tipy na dárky (pro vás samotné!).

20171128134503

Lush R&B

Tenhle balzám na vlasy jsem objevila díky kamarádce a od té doby bez něj nedám ránu. Nanáším ho do suchých vlasů kdykoli během dne, kdy si vzpomenu, že by moje sušší vlasy snesly prozářit, a když se chci potěšit tou úžasnou vůní. Vavřín a pomerančové květy jsou pak z mých vlasů cítit ještě několik hodin a mně to vždycky zlepší den. Doporučuju, abyste si v Lush při pořízení nechali věnovat i malý kelímek na testery – v tom totiž přenáším ten svůj v kabelce kdekoli s sebou.

No. 4711

Jde o legendu kolínských vod, nadčasovou unisexovou vůni a taky parfém, který používala moje babička. Když mi ji máma ukazovala v německé drogerii, nevěnovala jsem kolínské moc pozornosti. Rodinný odkaz v ní mě ale přiměl se k ní vrátit a pořídila jsem si ji v malé toaletní verzi, kterou s sebou nosím v kabelce. Když se chci osvěžit (na těle i na duchu), nanesu trošku na zápěstí a krk, a potěším se tou nádhernou čerstvou vůní. Ta sice za chvíli vyvane, ale fakt, že je na trhu už od roku 1792, mluví za vše.

Huda Beauty Desert Dusk Palette

Přes léto se moc nelíčím a dní, kdy si dám práci s kouřovkami, se dá napočítat na prstech jedné ruky. O to větší mi pak stíny na oči dělají radost na podzim a v zimě. Tahle paleta teplých barev, zajímavých kontrastů a různých textur mě lákala dlouho. Pořád jsem si ale říkala, že další paletku nepotřebuju a už vůbec ne vrážet do ní tolik peněz. Nicméně když jsem žádnou jí podobnou nenašla, nakonec jsem se přiměla k akci a Desert Dusk pořídila. Nelituju. Otevřít ji je jako vstoupit do francouzského cukrářství s makronkami a líčit se s ní pak jako kreativní večer v malířském ateliéru. Barvy jsou božské, krásně se prolínají a líčí se s nimi jednoduše díky konzistenci. Už dlouho mi nějaký kousek dekorativní kosmetiky nedělal takovouhle radost.

Clarins Lip Instant Light

Nanášet si tenhle olej na rty je doslova potěšení. Konzistence je hutná, aplikátor hebký, rty se zahalí do lesku, který je zároveň božsky vyživuje. Chtěla jsem ho dlouho, ale nakonec jsem si vždycky pořídila nějaký jiný balzám. Když jsem ale ani s třetím produktem nebyla spokojená, protože moje trošku rozpraskané rty vůbec nehojil, rozhodla jsem se už dál neotálet a trochu investovat. Tenhle miláček nezklamal. Efekt na rtech se mi moc líbí (dá se aplikovat i na rtěnku jako lesk), hydratuje a vydrží několik hodin. Mám ho ve verzi Honey a je to opravdu jako mít na rtech příjemnou nelepivou vrstvu medu. Jen si to představte…

Jaké produkty udělaly v poslední době radost vám?

Comments are closed.