Můj drahý budoucí muži

ještě spolu nejsme, ale už se zhmotňuješ v mých představách a začínám se na tebe neskutečně těšit. Až mě poznáš, pochopíš, že jsem sice kočka divoká, ale taky věrná. Když mě budeš hladit, budeš se mnou sdílet postel, dáš mi občas najíst, uvidíš, že se o tebe budu starat jako o krále. Tady je několik rad, jak si mě ochočit:

Květina mě vždycky potěší, a když ke mně budeš galantní (a budeš mě automaticky pouštět do dveří, pomáhat mi do kabátu a nosit za mě tašky), tak si zásadně šplhneš nejen u mě, ale i u mých rodičů.

Objímej mě, líbej mě… Nemusíme pořád mluvit, naše těla si řeknou to podstatné.

Protancujme spolu noci. Tuž po mně. „Despacito, mi amor…“

Miluj mě – bláznivě, vášnivě, něžně, prostě tak, jak to zrovna budeš cítit. Ale miluj mě, neboj se toho.

Podporuj mě v mých snech, i když jsou často šílené a pro ně všechny někdy v hlavě nemám místo na reálný život.

Uměj si ze mě udělat legraci, rozesmívej mě a říkej mi, že jsem roztomilá, i když si budu připadat spíš neschopná nebo trapná nebo budu zrovna zuřit.

Zpívej si se mnou písničky z 80. a 90. let, v karaoke budeme nepřekonatelný tým.

Občas si zapamatuj nějaké mé přání a splň mi ho. Sice umím být ukrutně zvědavá, ale tím se nenech zastrašit, zbožňuju překvapení.

Měj mě v úctě. A třeba když budu menstruovat, měj pro mě pochopení, dones mi horký termofor a horkou čokoládu.

Sedávej se mnou s kávou a buď velkorysý nejen ke mně, ale třeba i k obsluze v kavárně – vyplatí se ti to bohatě.

Sdílej se mnou, co se ti honí hlavou a o jakých velkých krocích se rozhoduješ.

Pamatuj, že když jsi upravený a hezky oblečený, je na tebe radost pohledět.

Měj svou vizi a jdi si za ní.

Budujme partnerství, kde jsme oba rovni a navzájem se podporujeme.

Chtěj si mě vzít, přestože ti nejspíš budu říkat, že tohle k životu nepotřebuju. Když mi jednou za čas řekneš něco jako: „Je mi ctí, že se mnou jsi“ nebo „Jsi nejkrásnější žena ze všech“, budu ti sice se smíchem odpovídat, že to určitě není pravda, ale uvnitř budu vibrovat štěstím.

Buď rozhodný a klidně rozhoduj za mě. Když si to ale budu přát, buď, prosím, otevřený kompromisům.

Buď takový, jaký jsi – přesně z toho důvodu jsem si tě vybrala a i když mi něco z toho určitě začne časem lézt na nervy, chci abychom v našem vztahu byli opravdoví.

Měj rád moje kamarádky, protože jsou moje rodina.

Věř mi, buď mi věrný, mysli to se mnou vážně a buď ke mně upřímný, tak jako já jsem upřímně odevzdaná tobě. Až přijdou krize, věř stejně jako já, že je společně překonáme a že po nich budeme silnější.

Prostě miluj mě. A na tyhle rady klidně zapomeň, protože když jsme spolu, určitě víš, jak na mě. A to mám na tobě ráda.

P.S.: Nechala jsem se inspirovat Meghan Trainor – „Dear Future Husband“. Co byste tomu svému protějšku řekli vy?

 

 

 

 

6 Comments

 1. Dája

  tohle ti žádný normální chlap nesplní ani z poloviny.. Za mne bohatě stačí, když pomůže s taškami, vystřídá se o děti, takže po celém dnu můžu někam vypadnout, sní to, co uvařím ačkoliv v počátcích jsem měla problém sníst to i já, a zeptá se, jestli chci kafe, když si hi vaří sám, nebo jestli chci čaj, když vypadám nastydle. Jo a je na něj spoleh, včetně toho, že můžeme mít společný účet. To ostatní – možná tak první tři měsíce …. Jo a taky psychopat to dokáže ve fázi, kdy hází návnadu. A ten to dokáže vydržet přes rok Takže potkat chlapa, co se chová, jak píšeš, beru nohy na ramena preventivně

  1. A.

   No vidíte, já to doma mám a neřekla bych, že je můj muž psychopat. Trochu mě zaráží, že výše zmíněný seznam je vůbec možný interpretovat takhle. Každý má svoje dobré i horší stránky, ale to, že muž dává ženě najevo, že mu na ní záleží (třeba tak, že jí občas donese kytku nebo jí řekne, že je roztomilá), teda nepovažuju za záležitost pouze akutního zamilování nebo vyšinutosti 🙂

 2. Milá Dájo,
  nevím, nakolik jsi to, co jsi psala, mínila jako žert. Rozhodně souhlasím s tím, že hledat pohádkového prince je blbost – pokud jsi to myslela takto.
  Nicméně zase tak nedostupné mi moje požadavky nepřipadají. Měla jsem dva vztahy 7 let a v obou byla většina z tohoto splněna. Měla jsem ukrutné štěstí, to přiznávám, nicméně přeju si to stejné i do budoucna. Co mi začíná být dobře samotné, tak nehodlám příliš slevovat ze svých kritérií. Na jednu stranu očekávám od muže dost, na stranu druhou ale umím být hooodně tolerantní. Tak třeba se někdo takový najde…
  Měj hezké dny

  Aneta L.

  1. Fay

   Já jsem přesvědčena, že to nejsou nereálné požadavky, ale v lecčems požadavky přímo nutné. Je v tom touha po rovnocenném partnerství, a to myslím není nic „navíc“, něco nereálného nebo prchavého – to je pro opravdu kvalitní vztah základní kámen. Jasně, je u toho taky nutné, aby kromě teoretizování a stejného náhledu na svět byl ten muž použitelný v praktickém životě, ale myslím, že to jde ruku v ruce. A přesně, jak píšeš, Aneto – člověku může být velmi dobře i samotnému, raději to, než vztah, který je jen „abych někoho měla“.
   A taky si myslím, že takových mužů, co to splní, je dost – jen mít trpělivost a zkusit jít štěstí trochu naproti. Ať se ten pravý objeví v tu pravou chvíli! 🙂

 3. Ahoj,

  hezký článek…člověk může snít a chtít cokoliv a když si to bude hodně přát, tak se to i splní! I když je lepší chtít míň, neočekávat moc a potom být příjemně překvapený. A souhlasím s tím, že jim to člověk musí říct na rovinu a polopatě…protože náznaky prostě nefungují 😀 a nebo jim to takto hezky napsat a modlit se, aby to celé přečetli, dočetli a pochopili 🙂 😉
  Muži jsou stvoření z jiné planety, soužití s nimi je někdy velký oříšek, ale dokáže přinést spoustu krásného.

  Safienka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *