Čím se dobíjím

Jaro už je skoro tady. Vyhlížím ho s nedočkavostí a uklidňuje mě, že už je cítit ve vzduchu, jak už vyráží skrze šedinu zeminy a rozpuká na větvích stromů. S elegancí přivede změnu a v těchto týdnech, které jsou pro mě docela náročné, se na ni obzvlášť těším. Jaro je pro většinu z nás symbolem nadechnutí se, nových šancí, dobré nálady a více energie. Ve skutečnosti jde ale o měsíce, které co se týče depresí nebo únavy, bývají statisticky nejtěžším obdobím. A tak jsem dnes, v rámci příprav na jaro, zkontrolovala své stanice, kde čerpám energii. Třeba Vám tenhle můj seznam připomene nějakou Vaší zásobárnu.

IMG_20170303_142740_608

 

Čím dobíjím energii:

  • když ráno vstanu brzo a probouzejícím se městem se na chvíli projdu s psíčkem. Zpívají ptáci, máme klid jen pro sebe a já mám pocit, jako bych měla život ve svých rukou.
  • návštěvou knihkupectví, kde si procházím regály, vezmu každou knížku, která mě zaujme, a pak si s tím štosem knih sednu a listuju jimi. V tu chvíli, jako by se zastavil čas, jsem bdělá a spokojená, a když se přistihnu, jak si důvěrně čichám k jedné z knížek, teprv v tu chvíli mi dochází, že jsem vlastně na veřejnosti.

IMG_20170308_213015_594

  • malým nákupem v květinářství. Nějakou dobu jsem řezané květiny (pokud nejsou lokální) nekupovala, protože jsou příšerně neekologické a vlastně by mi s tímhle vědomím ani neudělaly takovou radost. To se změnilo, když mi jednou přítel přinesl Kvítí z lesa. Jde o eko květinářství, kde si připadám jako v ráji a odkud odcházím odlehčená jako víla.
  • prací – když se setkám s druhým člověkem, zaboříme se do polštářů a u čaje můžeme důvěrně probrat to, o čem se tam venku obvykle tak snadno nemluví.
  • nemůžu nezmínit kávu, protože ta je mi oporou každý den. Čerstvě jsem objevila také jasmínový čaj. Chutná mi s troškou medu, dokáže pořádně povzbudit a při jeho vaření si vždycky připadám jako při malém rituálu.

IMG_20170309_090532_162

  • když vestou bez rukávů, sezením na zahrádce, slunečními brýlemi a holými kotníky přitahuju jaro. Občas při tom sice trochu mrznu, ale za ten pocit to stejně stojí.
  • krátkými procházkami se psem během dne. Snažím se je brát, pokud to jen trochu jde, jako její čas. Proto sice základně kormidluju, ale vedení převezme v parku ona. Neustálé změny směru, proměňující se rychlost a neobvyklé podněty lákající k čichání mě nutí být čilá a na chvíli nemyslet na sebe.
  • rozhovory s kamarádkami, ve kterých lze probrat od sexu, přes životní otázky až po BB krémy úplně všechno a já se můžu úplně uvolnit a čerpat ženskou sílu.
  • … (prostor pro to nechat se během dne unést a potěšit něčím úplně nečekaným a náhodným)

 

P.S.: Kde teď dobíjíte energii vy? Budu ráda za další tipy v komentářích.