Kosmetika s růžemi

Jsem nadšenou přívrženkyní rozmazlování se. Postupně pronikám do tajných zákonitostí sebepéče a objevuju prvky dostupného luxusu. Jednou za čas, když pozorně studuji, se mi rozkryje archetyp samotné ženské sebelásky. Jako třeba notoricky známá červená rtěnka, která perfektně padne k tónu pleti, nebo kvalitní střevíčky s podpatky, které mají tak vyvážené těžiště, že tančit v nich je radost. Ano, vím, pořád se o tom mluví, ale je tak těžké najít! Ale existují, není to jen mýtus. A pak tu jsou méně provařená ženská tajemství, na která se téměř zapomíná, jako hedvábí místo viskózy a opravdu měkoučký kašmír… A někde na pomezí toho jsou růže – v kyticích darovaných z obdivu, ve vůni, která splyne s kůží, nebo v kosmetice jako ultimátní rozmazlování se.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V tomhle článku se budu věnovat právě růžím ve své koupelně. Před pár lety jsem se na své kamarádce zamilovala do parfému vůně čerstvých růží od L’Occitane a od té doby jich nemám dost a do toho voňavého království postupně pronikám. „Při téhle vůni se cítím, jako by rozkvétalo moje ženství“, plácla jsem jednou dramaticky a od té doby to mám od svých kamarádek na talíři. Ale byť to zní trochu úchylně a přehnaně, je to čirá pravda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

L’Occitane řada růží je celá překrásná – od krému na ruce, po sprchový gel. Na rozdíl od levnějších variant jiných značek voní opravdu přirozeně po růžích a na pokožce vydrží poměrně dlouho. Pokud znáte produkty této značky, tak asi ani nemusím dodávat, že oba produkty příjemně hydratují, pleť je po nich spokojená a krém na ruce se rychle vstřebává, takže je perfektní do kabelky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Růže obecně působí na pleť blahodárně. Měla by poskytovat hydrataci, působit prospěšně na zralou pleť a vrásky a dokonce pomáhat hojit drobné ranky. Poté, co jsem začala používat růžový olej a růžovou vodu v přírodní variantě, můžu potvrdit, že takový účinek opravdu má. Navíc ve mně ta vůně evokuje pocit opravdového požitkářství.

Po čištění tváře večer a ráno používám často čistou růžovou vodu. Mám ji v jemném rozprašovači od Purity Vision. Využívám ji také, když chci použít olej, aby se lépe dal rozetřít po tváři. Navíc, jak jsem se nedávno dozvěděla, čisté oleje by se měly používat na navlhčenou kůži nebo vlasy, aby se mohly navázat na vodu a ve výsledku tak nevysušovaly. Jemný poprašek čisté růžové vody je také úžasně osvěžující kdykoli během dne, měla by navíc fixovat make-up, takže ji lze používat bez obav. V druhé lahvičce mám růžovou vodu s vodou, kterou používám na vatovém tamponku jako tonikum po odlíčení pleti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Růžový olej, sice ne čistý, ale zato opravdu dostupný, je tento od Alverde z DM. Mám ho moc ráda jak na tvář, tak třeba i na ruce místo krému. Je balený s kapátkem v malé lahvičce, velmi lehké a skladné do kabelky. Obzvláště na cestách tenhle multifunkční produkt oceňuji, protože zastane úlohu více krémů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týče odličování a denního krému, zkouším momentálně tuhle dvojku od Ziaja. Jde o Rose butter. Denní krém je poměrně výživný a radši ho používám na noc než na den pod make-up. Vyhovuje mi jeho vůně, má krásně hutnou konzistenci, ale hodně rychle se vstřebá do pokožky. Zatím jsem si ho oblíbila, ale do budoucna nespíš zkusím hledat ještě něco přírodnějšího než je Ziaja. Micelární voda na odličování splňuje to, co by měla umět. Není to velká láska, ale ani zklamání. Odličování je ale hodně o preferencích každé z nás – já osobně se odličuji olejem nebo na mokro, proto micelární vodu nedokážu tak docenit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako poslední tu pro vás mám opravdovou lahůdku. Poslední dobou hodně používám masky, protože jsem si úplně zamilovala celý ten rituál, kdy si vyšetřím chvíli jen pro sebe, užívám si ten pocit při nanášení masky na tvář a pak dvacet minut relaxuji. Maska s růžemi od Khadi ale povýšila tenhle můj rituál ještě na další úroveň. V malé plechovce je ukryt prášek podobný vysušenému blátu, který přírodně, ale pro mě opravdu překrásně voní. Lžičku tohoto prášku pak v mističce rozmícháte s troškou vody a rozmícháte. Používám k tomu svůj oblíbený starožitný hrníček a štětec, kterým pak zároveň nanáším masku na tvář. Pokud to nepřeženete s vodou, maska má ideální konzistenci, krásně drží na pleti a po několika minutách začíná krásně chladit a stahovat pleť, což je pro mě mimořádně příjemný zážitek. Oproti jiným maskám, s touhle si opravdu užiju ten pocit, že na mé tváři něco dělá. Po smytí mám pak pleť krásné hydratovanou, hebkou a rozzářenou. Nebudu to opisovat dále, prostě jsem zamilovaná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak tohle jsou moje objevy co se týče kosmetiky s růžemi. Pokud máte i vy nějaké své miláčky, budu moc ráda za doporučení v komentářích. No, znáte to, růží není nikdy dost…

Comments are closed.