Na čem právě pracuju

Taky se ohlížíte za minulým rokem a ujasňujete si, jaký si chcete udělat tento, anebo jste se s ním už sžili?

Já byla na Nový rok v práci a nejdřív jsem trochu prskala: „No jo, jenže jak na Nový rok, tak po celý rok – to pak budu celý rok pracovat!“ Až mi došlo: „…no ale ono to vlastně není zas tak až tak špatné…“ A zatím se to docela plní, sice po troškách a někdy opravdových kousíčkách (jako třeba včera, kdy jsem celé odpoledne prospala), ale prokousávám se prací každý den.

Původně jsem si chtěla dělat na začátku ledna svou tradiční novoroční koláž (na kterou návod naleznete v článku z minulého roku), ale pořád jsem se k tomu ještě nedostala. Vytáhla jsem si akorát tu svou loňskou a ke svému překvapení jsem zjistila, že dost věcí z toho se mi opravdu vyplnilo. Za všechno mluví flakon Chanel No. 5, který jsem si do koláže dala spíš jako určitý symbol, než že by šlo o konkrétní vůni. V ezoterických kruzích se šušká, že Vesmír chápe žádost doslova, a v tomhle případě se to potvrzuje, protože aniž bych si na koláž pamatovala, v roce 2016 jsem absolutně téhle vůni propadla a k Vánocům jsem jí dokonce dostala. Tak se asi přání vážně plní… To aby si člověk dal pozor na to, co si přeje…

dscn3211

Stejně mě ale baví ten pocit, že s novým rokem jsem tak trochu obrátila list. Dávám si čas na to rozmyslet si, kam chci směřovat. Jasně, vítr bude moje plachty vzdouvat, ale chci mít alespoň pocit, že kormidluju směrem, který je pro mě smysluplný, ne, že se nechávám jen unášet. I když mým asi hlavním předsevzetím je oba tyhle mody vybalancovat.

Věnuju se proto hodně různým technikám prioritizace a plánování a protože mě to moc baví, v nejbližších článcích se o ně s vámi určitě chci podělit. Vypíšu taky workshopy na tohle téma, takže pokud jste z Brna, určitě budete vítáni.

Taky se věnuju nové kampani ve své terapeutické praxi, zítra k tomu snad natočím i video. Chci všechny ty, kteří se vysnili ve svých životech změny a teď k tomu sbírají síly, podpořit. Věřím, že psychoterapie může v mnoha ohledech být nápomocná nejen v různých problémech, ale i v těch momentech, kdy jde prostě jen o změnu nebo osobní rozvoj. Všechny, kteří se rozhodnou jít do terapie, chci proto motivovat i tím, že první sezení budou mít u mě za 100 Kč.

A ještě jednu věc s Vámi chci sdílet, málem bych zapomněla. K Vánocům jsem dostala fantastickou knihu od Elle Luna – The Crossroads of Should and Must, se kterou s přítelem čas od času pracujeme Je o tom setřást všechny „měla bych“ a konečně se pustit do toho vnitřního volání „tohle opravdu chci“. Když jsem od kamarádky dostala notýsek s pro sebe trefným poselstvím „…každé rozhodnutí je správné“, uvědomila jsem si, že v tom případě je to opravdu o tom zvolit mezi „měla bych“ a „chci“, protože jestli je každé rozhodnutí nějak dobré (a může se to ukázat hned, ale někdy až z pořááádného odstupu), tak chci jít tou cestou chci. CHCI.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak to by tak bylo letem světem u mně. A jak se máte v novém roce vy?

Comments are closed.