Sama se sebou

Je tu nový rok. Krásné ráno vám přeju!

Venku jemně sněží, je tam ticho a v sobě uvnitř mám klid. Zkusila jsem sice přemluvit přítele, aby se se mnou šel projít, ale když jsem neuspěla, usoudila jsem, že lepší bude se z domu plného spících lidí vyplížit a prostě jít sama.
A hned venku, když jsem slyšela, jak mi sněhové vločky křupají pod nohama, mi došlo, že to byl skvělý nápad. Být s lidmi, které mám ráda, je překrásné. Ale stejně tak může být úžasné, když si chvíle umím užít sama. 

Mám ráda svoje chvíle, kdy mě moje kroky můžou zavést kamkoli. Kdy mám najednou prostor všímat si tolika věcí, které bych si v hovoru s druhým nevšimla. Když se rozezní moje pocity, myšlenky, hlasy, které se už nějakou dobu tetelily a těšily, až se jim zase budu věnovat, vyslechnu je – budu sama se sebou.

Přeju vám všem krásný nový rok. Ať je plný lásky, pohody, zdraví, štěstí a splněných přání. A ať už budete obklopeni lidmi nebo budete sami, zkuste si užít každou chvíli – jak si totiž uvědomujeme obzvláště s přelomem roku – každá je jen jedna a vždycky nenávratně odplyne.