Vesmír funguje

Tak si tu tak sedím pod katedrálou Sv. Petra a Pavla v Brně, popíjím kávu a mám práci. Jsem šťastná.
foceno cestou do práce,
když se Brno vynořuje z mlhy

Měsíc dozadu jsem tu seděla v kavárně, pila cappuccino a přemýšlela, co se životem. Doslova. Občas jsem trochu neuroticky vyskočila ze židle a procházela se sem a tam, abych si utřídila myšlenky. Ještě studovat? Nebo už začít naplno shánět klienty do terapie a pracovat? V Brně nebo v Praze? Nebo jinde?! Léto jsem měla na rozhodnutí, ale na sklonku září jsem pořád ještě nevěděla. Bála jsem se rozhodnout, abych snad nezvolila špatně.

No, v klidu, vesmír se nějak pohne sám, řekla jsem si.

Jako by mě v tu chvíli osvítil (no, spíše pohladil) vesmír. Možná znáte tyhle záblesky, kdy se najednou zklidníte, protože cítíte, že to všechno bude nějak v pořádku… Vrátila jsem se ke své kávě a pak šla zaplatit k baru, když mě napadlo se zeptat: „Nesháníte náhodou někoho sem do kavárny na obsluhu?“ Tak jsem se zeptala, o hodinu později jsem tam seděla s majitelem a povídali jsme si o víně, o čtyři dny později už jsem chutnávala své první mnou připravené cappuccino. Nechala jsem tomu volný průběh a sledovala, jak to pro mě vesmír nachystá. Neptala jsem se na mzdu, na podmínky a smlouvu – věděla jsem, že to nějak dopadne a věřila jsem, že to dopadne dobře.

Od období, kdy jsem chtěla mít rozhodování o své budoucnosti plně pod kontrolou, se podařilo najednou v ten okamžik tam pod Petrovem něco ve mně uvolnit a odevzdat to vyšší moci. Jsou to dny vnitřního klidu, radosti a zvědavosti na to, co se uchystá. Od nejistých plánů a tlaku na to rozhodnout se „správně“, se něco ve mně náhle rodí skoro samo – jen s malou pomocí mně a přítele a rodičů, kteří se mnou o mých přáních do budoucna mluví.

Prostřednictvím tohohle blogu můžete sledovat, jak si plním životní sen (mít vlastní terapeutickou praxi) a začínám žít takovým životem, který mě dělá šťastnou a je opravdu zcela jen podle mě. Nějaký čas teď s přítelem budeme v Brně, budu dělat naplno terapii a jako podpůrný zdroj financí budu lidem přinášet radost i jinak – skvělou kávou a ve výborném vínu. Vždycky jsem chtěla pracovat v kavárně a tahle je moje oblíbená.
A další splněné přání – umím si sama
připravit výborné cappuccino:)

Tak jsem tu. Vesmír funguje. 

Comments are closed.