O začátcích (dne)…

Snídaně je moje nejoblíbenější chvíle dne. 
Když si můžu vybrat, jak začnu den, rozhodně je to výbornou snídaní o více chodech s džusem a kávou. Do dne se přece má vykročit v dobré náladě a plní síly a chuti žít.

Dnes vám píšu z kavárny Park Lane v Brně, která je mým oblíbeným ranním útočištěm, když mě čeká těžký den a já sbírám síly ho začít. Sedíme tu s psíčkem před procházkou parkem, která bude následovat a je nám prostě skvěle!

Tyhle dny mám sice pracovně náročné, protože po práci ve volných chvílích finišuji s diplomkou a právě dnes musím udělat pořádný kus práce – ale právě všechno to je důvodem potěšit se snídaní a kávou. 
Snídaně je chvílí dne, kdy člověk začíná s čistým štítem a při tom zastavení se si může malovat, jak dnes prožije svůj den. Je čistým potěšením ze života a důkazem toho, že máme sami sebe rádi a s radostí si dopřejeme. 
Hodně lidí potřebuje k tomu, aby se mohli „odměnit“, absolvovat nějaký výkon – aby si „odměnu“ zasloužili – „nejdřív práce, potom zábava“. 
Já to tak nemám. Nechci si odpírat, trýznit se, podmiňovat si radost. Vždyť pokud mám podat výkon, potřebuji na to mít dostatek sil, cítit se při tom dobře a hlavně celou tu dobu k sobě cítit laskavost, že si nemusím nic dokazovat – ani sobě, ani druhým – abych se mohla těšit ze života. 

Vždyť největším impulzem k ranní oslavě je právě to, že vyšlo slunce a je tu nový den.

Je to tak přece se vším v životě – když se chceme do něčeho pustit, je důležité se předtím zastavit, zpřítomnit se a koncentrovat své síly, pozornost a chuť do toho jít. Pak můžeme vyrážet do nových dobrodružství, překonávat obtíže, užívat si život nebo prostě jen prožít běžný, ale přesto hezký den.
Tak vám přeji krásné dny a hlavně jejich úspěšné začátky!
P.S.: Co dělá den pěkný vám?

Comments are closed.