Co se na blogu chystá…

khaliahferguson.com

Můžete se těšit na sérii článků základních informací o terapii. Už brzy!

Silně si uvědomuji už delší dobu, že terapeuti (a přidružené profese) a studenti psychosociálních oborů často žijí v uzavřeném světě. Zdá se nám jasné, co je terapie, co se tam děje, kdo ji může dělat a jaké k tomu potřebuje vzdělání (v tom ale i odborníci jasno nemají), ale neuvědomujeme si už tolik, když nabízíme svoje služby, že veřejnost tyto informace často nemá. Cest, jak se o terapii dozvědět víc pro laiky srozumitelně, je málo. A tak ve společnosti mohou bujet mylné představy či dokonce předsudky.

Pokud vás terapie zajímá a moc o ní nevíte, můžete se těšit na články o tom, co terapie je, jak probíhá, co očekávat na prvním sezení, o tom, co jsou psychoterapeutické přístupy a jaké je vzdělávání terapeutů. Všechna témata se vám pokusím přiblížit také skrze osobní zkušenost. Coming soon :).

Vystihnout esenci tak složitého odvětví jako je terapie považuji za obtížné. Nabízím vám proto zároveň možnost napsat mi, pokud byste měli další otázky o terapii – pokud nebudu schopná odpovědět, můžu vám předat tipy na literaturu, kde informace najít, popřípadě koho zkušenějšího a vzdělanějšího kontaktovat.

P.S.: Co vás v oblasti terapie zajímá? Pokud budete mít chuť, napište mi do komentářů, jaká témata byste zde na blogu uvítali.

P.P.S.: Další připravovanou novinkou jsou také články a audionahrávky různých typů relaxace, především mého oblíbeného Autogenního tréninku. Navštivte proto zase brzy psychoterapeuticky.blogspot.com nebo se můžete v pravém sloupci tohoto blogu přihlásit k odběru novinek.