Štěstí

Říká se, že štěstí tvoří prchavé okamžiky – spokojenosti, harmonie a radosti. Čím víc takových okamžiků prožíváme, tím víc sílí náš celkový pocit štěstí. Není to ale jen o kvantitě, ale také o intenzitě prožívání těchto chvil. Pokud si nenadálý okamžik radosti dokážeme plně vychutnat, jeho efekt se násobí a v našem srdci zanechává vyrovnanost, která pak přitahuje další a další takové chvíle.

http://dreamatico.com/happiness/6/

Před chvílí jsem to zažila.
Když jsem šla městem, nebyla jsem moc dobře naladěná, ale poté, co jsem v knihovně usedla s odbornou knihou ke studiu, rozlila se mi tělem náhlá intenzivní spokojenost. Neubránila jsem se překvapení, ale zároveň jsem si okamžitě uvědomila „tohle je ono“. Krátký pocit štěstí. Přilétl znenadání lehce jako motýl, aby mě na chviličku potěšil. Zavřela jsem oči, to je ono, a nechala radost a sílu roztékat celým spokojeným tělem. Taaak…

V učení tantry se traduje, že extáze je v našem těle neustále přítomná (Anand, 2003). Stačí se na ni naladit a umožnit jí se rozvinout.

Zkuste si to ověřit sami. V klidný okamžik zavřít oči a obrátit svoji pozornost do těla. Jak se cítím? Co by to chtělo? A pokud můžete svému tělu nějak dopřát nebo ulevit, udělejte to. Já osobně vždycky cítím, jak je mi moje tělo vděčné, že se mu věnuji.

P.S.: Když zavřete oči a budete sobě naslouchat, cítíte vnitřní spokojenost i teď?

Anand, M. (2003). Umění sexuální extáze. Praha: Pragma.