Big girls you are beautiful

Mám za sebou malý experiment „na vlastní kůži“ doslova. Tentokrát je o kultu štíhlosti. 

Když jsem se včera strojila do města, padly mi do oka moje těsné minišortky („hot pants“), které, už když jsem si je kupovala, byly odsouzeny ke kombinaci s tmavými silonkami.

https://www.etsy.com/listing/182630358/wall-
art-print-art-reproduction-vintage?ref=related-6

Jsem holka s pár kily navíc, velikost mého zadku lidi už od mého dospívání lákala k různým narážkám i poznámkám, a moje stehna s přibývajícím věkem a snědenými dortíky (nikdy na vás nezapomenu) rostou a kydnou. Je to prostě tak. Trochu s tím vnitřně bojuju, ale zároveň se mi to v poslední době vlastně i docela líbí. Vždycky obdivuju, když se v létě ženy všech proporcí obléknou do krátkých sukýnek a kraťásků, obzvláště když na to „nemají úplně postavu“ – tedy podle soudobých měřítek krásy. 

Stála jsem před skříní s hot pants v rukou a už jsem byla na pokraji myšlenky „škoda, nemůžu si je vzít, na tlusté silonky je moc horko“, když mě přepadl odvážný nápad „kašlu na to, prostě si je vezmu“.

Mysl si umí pěkně hrát, mrška. Okamžitě přišly pohnutky jako „vezmeš si je, až trošku zhubneš a budeš mít vypracovanější postavu“, „nejsi na to už trošku stará hrát si na školačku?!“ a osvědčená klasika „co tomu řeknou lidi?“

No, jo, jenomže celý život takhle odkládám věci, které si budu moct dovolit, až budu trošku štíhlejší. Jenomže konstantně pomaličku „rostu“ a když se ohlédnu za starými fotkami, mrzí mě, jak jsem byla zaslepená, protože zatímco tehdy jsem měla pěknou postavu a byla jsem mladá, teď už si to, co tehdy „dovolit“ nemůžu. Pokud tedy budu pokračovat v tomhle trendu, můj současný vzhled mi za pár let bude připadat přitažlivější než se mi zdá teď. Logicky tedy vyplývá, že právě dnes jsem nejmladší a možná nejkrásnější ze zbytku svého života. 
https://www.etsy.com/listing/179257971/wall-
art-print-art-reproduction-vintage?utm_
source=OpenGraph&utm_medium=PageTools
&utm_campaign=Share

Dalším důvodem pro oblečení šortek byla i moje chuť vykašlat se na to, co si kdo myslí. I tlustý holky mají nárok na to obléknout si to, na co mají chuť. Světe, miluj si tělo samý sval, ale moje stehna si chtějí taky užít něco ze světa!

A moje nejsilnější motivace je sebrat odvahu, dodat si kuráž. Vždyť tohle není jen o jedněch šortkách. Ne. Je to o svobodě, o boji proti předsudkům, bojkotu kultu štíhlosti, o odvaze být sama sebou taková, jaká jsem.

Tak jsem vyrazila do ulic. Sice jsem si vzala podpatky a delší sáčko, aby mi nekoukal zadek, ale stehna se vesele pleskala a bylo jim v tom horku dobře. A mně taky, s každým pohledem (a že jich bylo) jsem cítila, že tohle jsem prostě já. Takhle jsem se narodila, takhle vypadám a nechci to skrývat. 

P.S.: Skrýváte i vy pod oblečením něco ze sebe?

Comments are closed.